Петренко Ю.А., доцент, д.т.н., (Харківський національний автомобільно-дорожній університет)

Анотація

У статті сформульовані принципи і задачі синтезу системи офісів управління програмою. Запропоновані модель і метод, які дозволяють формалізувати процес декомпозиції програми на проекти, вибрати раціональну архітектуру програми, що задовольняє заданим критеріям і підвищити ефективність управління інтеграцією процесів управління програмою.

Ключові слова:

управління програмою, система офісів управління програмою, управління інтеграцією програми, декомпозиція, метод багатокритерійної оцінки.

Повний текст:

PDF (Русский)

Посилання

1. Ярошенко Ф.А. Управление инновационными проектами и программами на основе системы знаний Р2М [Текст] / Ф.А. Ярошенко, С.Д. Бушуев, Х. Танака. – К.: 2011. – 268с.
  2. Бушуєва Н.С. Управління проектами та програмами організаційного розвитку: Навчальний посібник / Бушуєва Н.С. Ярошенко Ю.Ф., Ярошенко Р.Ф. – К.: Самміт Книга, 2010. - 200с.
  3. Тернер Дж. Родни. Руководство по проектно- ориентированному управлению / Пер.с англ. под общ. ред. В.И. Воропаева.– М.: Издательский дом Гребенникова, 2007. – 552 с.
  4. Механизмы управления проектами и программами регионального и отраслевого развития: Монография / В.Н. Бурков, В.С. Блинцов, К.В. Кошкин и др. – Николаев: Изд-во Торубары О.С., 2010. – 176 с.
  5. Создание и развитие конкурентоспособных проектно- ориентированных предприятий: Монография / В.Н. Бурков, С.Д. Бушуев, А.М. Возный, К.В. Кошкин, С.С. Рыжков, Х. Танака, Л.С. Чернова, А.Н. Шамрай – Николаев: Изд-во Торубары Е.С., 2011. – 260 с.
  6. Управление проектами: учебное пособие для студентов [Текст] / И.И. Мазур, В.Д. Шапиро, Н.Г. Ольдерогге, А.В. Полковников. – 5-е изд., перераб. – М.: Омега-Л, 2009. – 960 с.
  7. Елиферов В.Г. Бизнес-процессы: регламентация и управление [Текст] / В.Г. Елиферов, В.В. Репин. – М.: ИНФРА-М, 2006. – 319 с.
  8. Руководство к Своду знаний по управлению проектами (Руководство PMBOK®) [Текст] Третье издание 2004 Project Management Institute, Four Campus Boulevard, Newtown Square, PA 19073-3299 USA / США – 200c.
  9. Словник-довідник з питань управління проектами [Текст] / [С.Д. Бушуєв. Українська асоціація управління проектами]. – К: Вид. дім «Деловая Украина», 2001. – 640 с.
  10. Ляско, В.И. Стратегическое планирование развития предприятия: учебное пособие [Текст] / В.И. Ляско. – М.: «Экзамен», 2008. – 288 с.
  11. Матвеев, А.А. Модели и методы управления портфелями проектов [Текст] / А.А. Матвеев, Д.А. Новиков, А.В. Цветков. – М.: ПМСОФТ, 2005. – 208 с.
  12. Чумаченко, И.В. Управление инновациями: учебное пособие [Текст] / И.В. Чумаченко, М.А. Латкин, И.В. Дронова. – Харьков: Нац. аэрокосм. ун-т «Харьк. авиац. ин-т», 2003. – 61 с.
  13. Царев, В.В. Оценка экономической эффективности инвестиций [Текст] / В.В. Царев. – С.Пб.: Питер, 2004. – 464 с.
  14. Нефедов Л.И. Метод декомпозиции программы на проекты / Л.И. Нефедов, Ю.А. Петренко // Управління проектами: стан та перспективи: міжнар. наук-практ. конф., 18-21 верес., 2012г.: тези допов. – Миколаїв: НУК, 2012. – С. 139-140.
  15. Петренко Ю.А. Модели и методы выбора программы в проектно-ориентированной организации [Текст] / Ю.А. Петренко // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. – 2011. – № 2/10 (50). – С. 30-36.